ARCHIWUM Magazynu B&B - zakończył działalność w 2018

300tu – elitarnie, szybko i bezpiecznie

Z czym kojarzy się fanom motoryzacji liczba 300? Przede wszystkim z samochodami, które potrafią osiągnąć 300 km/h, bądź posiadają przynajmniej 300 koni mechanicznych pod maską. 300tu to od zeszłego roku także pierwszy z prawdziwego zdarzenia, polski elitarny klub użytkowników samochodów, dla których bariera 300 km/h nie stanowi większego problemu.
– Liczba 300 w odniesieniu do motoryzacji kojarzy się jednoznacznie z prędkością i mocą – mówi organizator eventów 300tu, Tomasz Helman. – Do tej liczby postanowiliśmy odnieść także docelową liczbę członków naszego klubu. Czy liczba 300 członków jest realna w Polsce? Bez wątpienia tak, tym bardziej, że z każdym rokiem przybywa na polskich drogach wyjątkowych samochodów klasy GT.

 

Nie tylko na torze

Miniony rok był pierwszym sezonem działalności 300tu i trzeba przyznać, że udanym.
– Postanowiliśmy skoncentrować się na jakości organizowanych eventów. Podstawowym kryterium przystąpienia do klubu jest posiadanie samochodu spełniającego wymogi klubu i taką, ciągle aktualizowaną, listę samochodów można znaleźć na naszej stronie www.300tu.pl – dodaje Helman.

fot. Wojciech Helman (300tu.pl)
fot. Wojciech Helman (300tu.pl)

Główną ideą, jaka przyświeca 300tu, jest organizowanie spotkań w kraju i poza jego granicami dla posiadaczy wyjątkowych samochodów, pokroju Ferrari, Porsche, Jaguara, Aston-Martin i innych topowych marek. Klub ma charakter zamknięty i mogą do niego należeć tylko osoby posiadające karty członkowskie. To samo tyczy się spotkań. Aby stać się „klubowiczem”, należy zarejestrować się na stronie klubu, przejść proces rejestracji i opłacić jednorazową opłatę członkowską.

Jak wyglądają przykładowe eventy 300tu? Trzecia, ostatnia impreza minionego roku miała miejsce na Słowacji. Głównym celem podróży był kompleks Slovakiaring, położony o 40 km na południowy wschód od stolicy Słowacji. Do wyłącznej dyspozycji 300tu był nowoczesny hotel & Spa oraz nowo wybudowany tor wyścigowy. Drugiego dnia imprezy to właśnie na nim cały dzień spędzili członkowie 300tu.
– Jazdy po torze to przede wszystkim dla naszych klubowiczów możliwość sprawdzenia swoich samochodów w bezpiecznych warunkach. My jednak nie ścigamy się w pełnym tego słowa znaczeniu. Po prostu są to szkolenia w jeździe sportowej, a eventy 300tu to przede wszystkim spotkania pasjonatów samochodów  – dodaje Helman.

fot. Wojciech Helman (300tu.pl)
fot. Wojciech Helman (300tu.pl)

 

Pod okiem profesjonalistów

Na każdym evencie 300tu obecni są instruktorzy – profesjonalni kierowcy wyścigowi. Na imprezach w Poznaniu są nimi krajowi zawodnicy: Maciej Rybarczyk, Dariusz Nowicki i prezenter TVN Turbo Adam Kornacki – mający na swoim koncie starty i sukcesy w wyścigowym Porsche 997 GT3 Cup. Na Słowacji instruktorem był między innymi Czech – Michael Vorba, obecnie startujący w Mistrzostwach Czech w Ferrari F430 GT, a w przeszłości rywal Lewisa Hamiltona i Sebastiana Vettela z Formuły BMW.
To oni odsłaniają wszelkie tajniki bezpiecznej jazdy po torze. Przede wszystkim nauka dotyczy punktów hamowania, wychodzenia z zakrętów oraz prawidłowego toru jazdy.
– Po osobach, które brały udział w naszych imprezach w 2011 roku, z wyjazdu na wyjazd było widać bardzo dużą poprawę w jeździe – twierdzi Helman.

fot. Wojciech Helman (300tu.pl)

 

Co dalej…

W nadchodzącym sezonie oprócz prezentacji klubu, która będzie miała miejsce 3 marca br. na torze kartingowym Grand Prix w warszawskim Blue City, 300tu przewiduje trzy imprezy. Pierwsza, podobnie jak w 2011r., odbędzie się na torze Poznań 14 kwietnia. Druga już w maju przewidziana jest w Niemczech, w kultowym miejscu dla fanów motoryzacji i sportów motorowych – kompleksie Nürburgring.
– Ta impreza będzie dla nas sporym wyzwaniem. Planujemy szereg atrakcji, łącznie z jazdą po legendarnym torze Nordschleife, czy zwiedzaniem leżącego w pobliżu niesamowitego muzeum sportów samochodowych. Zapowiada się prawdziwa uczta motoryzacyjna dla naszych klubowiczów – powiedział Helman.
Trzeci event z kolei odbędzie się w Danii, w połowie września, na torze Padborg Park. Pełny kalendarz imprez już niebawem ukaże się na oficjalnej stronie klubu 300tu.

fot. Wojciech Helman (300tu.pl)

***

Należą do 300tu:

Mercedes-Benz SLS AMG
Jaguar XK R-S
KTM X-Bow
Nissan GT-R
Ferrari 458 Spider
Porsche 911 Turbo
Ferrari F430 Scuderia
Chevrolet Camaro SS
Ford Mustang Shelby
Ariel Atom
Porsche Panamera

 

Tekst sponsorowany

Business&Beauty Magazyn