ARCHIWUM Magazynu B&B - zakończył działalność w 2018

Biżuteria Staviori

Jak mówi legenda, w XIX-wiecznych Włoszech, pewien książę Sardynii posiadał najpiękniejszą biżuterię, jaką tylko można sobie wyobrazić. Niejeden możny oferował księciu znaczne sumy za informacje, kto jest autorem tych jubilerskich dzieł sztuki, aby również móc je mieć dla siebie. To jednak pozostawało w tajemnicy monarchy i jedyny sposób, aby wejść w posiadanie tej niezwykłej biżuterii to otrzymać ją od niego w prezencie.

Autorem tajemniczych precjozów, którymi zachwycała się włoska arystokracja tamtej epoki był wybitny złotnik Marcello Staviori. Potrafił on zaczarować kamienie szlachetne i złoto w doskonałą formę, za każdym razem dopasowaną idealnie do stylu i charakteru obdarowywanej osoby.

Kontynuując tradycję włoskich mistrzów złotnictwa, których wyjątkowe dzieła powstawały dla konkretnych osób, dziś Staviori tworzy niepowtarzalną biżuterię na indywidualne zamówienie klientów. Każdy produkt może być dowolnie zmodyfikowany wedle życzenia swojego przyszłego właściciela, począwszy od stylu biżuterii, koloru złota, a na rodzaju i jakości kamieni szlachetnych skończywszy.

nr10_Staviori2

Ekskluzywna biżuteria marki Staviori wykonana jest wyłącznie z 18-karatowego złota najwyższej klasy ponieważ jest to najlepsza stosowana w jubilerstwie próba złota. Próba to inaczej zawartość czystego złota w całym stopie. I tak 14-karatowe złoto to próba 585, oznacza to iż w stopie znajduje się 58,5% czystego złota, a reszta to inne metale. Natomiast 18-karatowe złoto ma próbę 750, czyli w stopie mamy 75% czystego złota, a już tylko 25% stanowią inne metale. W Polsce utarło się błędne przekonanie, iż złoto 18-karatowe jest bardziej miękkie i przez to mniej wytrzymałe oraz bardziej się rysuje niż 14-karatowe. Prawda jest taka, że złoto próby 585 rysuje się w takim samym stopniu jak próby 750, tyle tylko, że jest mniej szlachetne i mniej się świeci. Natomiast wysokiej jakości stop 18-karatowego złota z palladem może być bardzo odporny na wgniecenia i zarysowania, tak jak ma to miejsce w przypadku biżuterii Staviori.

Staviori to także brylanty. A może diamenty? Diament to kamień, minerał, surowiec, który po oszlifowaniu otrzymuje jakiś kształt. Najpopularniejszym kształtem jest szlif brylantowy, inaczej okrągły. Zatem brylant to inaczej diament o szlifie brylantowym. Brylant to nazwa konkretnego szlifu, który jest najbardziej cenionym ze wszystkich kształtów ze względu na to, że najpiękniej wydobywa blask z diamentu. Diament jest niekwestionowanym królem kamieni szlachetnych, ponieważ występuje w przyrodzie najrzadziej. Na miano kamieni szlachetnych zasługuje zaledwie kilka najbardziej efektownych minerałów, m.in. diament, szmaragd, rubin czy szafir. Kamienie mniej efektowne, o mniejszej twardości i trwałości, występujące częściej w przyrodzie, są określane mianem półszlachetnych. Podobnie jak w przypadku diamentu – barwa i czystość innych kamieni ma ogromny wpływ nie tylko na ich wygląd, ale również i wartość. O tym dobrze jest pamiętać kupując biżuterię.

Wyrafinowana stylistyka, doskonałe złoto oraz wyselekcjonowane kamienie szlachetne, to cecha perfekcyjnego włoskiego rzemiosła i ponadczasowej jakości. Każdy produkt Staviori jest unikatowy i wykonywany zgodnie z życzeniem Klienta. Brylanty i pozostałe kamienie osadzane są pod mikroskopem (tzw. microsetting), co daje gwarancję wyjątkowej trwałości. Jest to szczególnie ważne kiedy mówimy o wielokamieniowych produktach, a niektóre z bransoletek Staviori mają nawet 4000 brylantów. Niestety w sklepach co raz częściej sprzedawane są produkty po przystępnej cenie, w których kamienie w ogóle nie są oprawiane, tylko odlew wykonuje się już z zatopionymi kamieniami. Efekt jest taki, że nawet najdrobniejsze uderzenie może spowodować wypadnięcie kilku kamieni. Staviori stawia na najwyższą możliwą jakość, dlatego precyzja wykonania, odpowiedni dobór kamieni i doskonałej jakości złoto to dla nas priorytet – aby nasz Klient cieszył się zakupionym produktem przez całe życie, przekazując go później swoim dzieciom czy wnukom.

nr10_Staviori3

Marka Staviori jest marką butikową, nie nastawioną na masowego odbiorcę. Sprzedaż odbywa się w eleganckich VIP ROOM’ach, gdzie klient umawia się na konkretną godzinę i w atmosferze pełnej dyskrecji i relaksu przy lampce szampana lub filiżance kawy może oglądać wybrane wzory, uzyskać fachową poradę i spersonalizować zamawianą biżuterię. Z uwagi na specyfikę rynku w Polsce, oprócz sprzedaży w VIP ROOM’ie, marka sprzedawana jest również przez Internet. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na www.staviori.pl

 

Artykuł sponsorowany

Business&Beauty Magazyn