ARCHIWUM Magazynu B&B - zakończył działalność w 2018

Business Misja

Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu

Business Misja to wideoblog (i jednocześnie kanał na YouTube) prowadzony przez Łukasza i Natalię Smolarskich. Zapraszają oni do rozmowy ludzi, którzy osiągnęli sukces w biznesie. Ich głównym celem jest inspirowanie młodych osób do działania i podejmowania nowych, a także z pozoru ryzykownych wyzwań zawodowych.
Łukasz i Natalia Smolarscy to małżeństwo z 8 letnim stażem. Łukasz jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Od wielu lat pracuje w międzynarodowych korporacjach jako menedżer IT. Natalia jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego. Na co dzień pracuje jako specjalista ds. marketingu w międzynarodowej korporacji.

Business&Beauty: Skąd pomysł na to, co robicie ?

Łukasz Smolarski: Pomysł powstał kilka miesięcy temu. Jestem osobą kreatywną, można powiedzieć, że kreatywność aż „kipi” we mnie. Często wymyślam nowe rozwiązania, pomysły na biznes. Jednak zwykle zostają zapisane w notatniku i na tym się kończy. A wracając do Business Misji, sam wychowywałem się w trudnych warunkach. I to, że jestem tutaj, gdzie jestem, to zasługa tego, że spotkałem w życiu kogoś na swojej drodze, kto mnie zainspirował.

Jak dokładnie to spotkanie wpłynęło na twoje życie?

Przyznam, że uznałem tę osobę za wzór do naśladowania i słuchałem niemal każdej uwagi. Spotkanie kogoś i zgłębienie jego wiedzy oraz doświadczenia pomogło mi uwierzyć w siebie. To rozbudziło we mnie chęć zrobienia czegoś wyjątkowego. Udało mi się skończyć dobrą szkołę, poznałem wielu ciekawych ludzi, zdobyłem doświadczenie zawodowe. Do dzisiaj mówię na tę wyjątkową osobę, która pozwoliła mi uwierzyć w siebie: „tata”.

Czy twoja praca daje ci satysfakcję?

Dzięki ośmioletniemu doświadczeniu w międzynarodowym otoczeniu, mogę pomagać między innymi takim osobom, jak ja kiedyś. Mogę inspirować, rozbudzać w nich ciekawość i motywować do tego, by uwierzyli w siebie i osiągali sukces w życiu zawodowym i prywatnym. Na co dzień zdarza mi się także prowadzić wykłady na uczelniach, tam mogę podzielić się doświadczeniem i zmotywować ludzi do podjęcia działania. Ja sam czuję się już spełniony, a to, że udało mi się spotkać i poznać tyle ciekawych osób, bardzo mnie cieszy.

Czyli działasz sam?

Nie, i cieszę się, że również dla mojej żony motywowanie innych i pokazywanie życiorysów ciekawych osób to pasja. Chyba dlatego udaje nam się tak skutecznie razem to realizować.

Bussines Misja – brzmi intrygująco…

Business Misja – te dwa słowa, polskie i angielskie, połączone ze sobą pokazują to, czym się zajmujemy. Te dwa słowa zarazem są na tyle uniwersalne, że pozwolą nam działać w dowolnym miejscu na świecie.

Cel jest jasno określony?

Naszym głównym celem jest inspirowanie ludzi do działania i podejmowania nowych, z pozoru ryzykownych wyzwań zawodowych. Staramy się pokazać, że sukces to długotrwałe dążenie do celu. Dzięki wywiadom przeprowadzanym z interesującymi ludźmi przedstawiamy różne drogi, które pozwalają osiągnąć satysfakcję i powodzenie zawodowe. Chcemy pokazać, że w Polsce jest mnóstwo osób kreatywnych.

W wywiadach pojawiają się i pojawiać będą osoby, które osiągają sukces spełniając się w biznesie, mają interesującą pasję, misję, którą z powodzeniem realizują. Chcemy przedstawić sylwetki osób, które już stworzyły międzynarodowe firmy, jak FAKRO, KONSPOL, ale także takie, które są dopiero na drodze do osiągnięcia celu.

Rozmówcy chętnie udzielają rad i wskazówek?

Tak. Dzięki temu przedstawiamy widzom praktyczne porady, które pomogą im w codziennym życiu zawodowym wyjść naprzeciw swojemu szczęściu. Pozwolą na osiągnięcie spełnienia w życiu.

Mamy nadzieję, że wiele osób dzięki obejrzeniu wywiadów zainspiruje się, znajdzie swoich mentorów. Pozna ich sposoby na radzenie sobie ze stresem, pozna ścieżki, jakimi doszli do tego miejsca, w którym są teraz. Prowadzimy rozmowy w taki sposób, aby najlepiej pokazać, jak to się stało, że tej konkretnej osobie udało się osiągnąć sukces.

Który rozmówca był dla was największym zaskoczeniem?

Wyjątkowo ciekawą osobą jest ojciec Maciej Zięba, dominikanin. Przekazuje on cenne rady wynikające z własnych doświadczeń. Sam jest osobą rozpoznawaną na całym świecie. Według nas osiągnął bardzo dużo realizując w swoim życiu misję i tworząc wiele organizacji, które odniosły ogromny sukces.

Z kim jeszcze spotkaliście się?

Rozmawialiśmy również z kobietami, które osiągnęły wiele w życiu zawodowym – jak Serafina Ogończyk-Mąkowska (redaktor naczelna Business&Beauty, autorka projektu Miss Egzotica) czy Marta Stefańczyk-Ciąpała (założycielka i prezes firmy Cafardini, zajmującej się krawiectwem opartym na indywidualnej obsłudze). Mamy nadzieję, że każdy znajdzie wśród zapraszanych do rozmowy osób ciekawą dla siebie postać, która zmotywuje go do działania i pozwoli ruszyć naprzód.

nr11_Biznes_misja2
Łukasz Smolarski i Serafina Ogończyk-Mąkowska

Przeprowadziliśmy wiele interesujących wywiadów, a każdy z nich dostarcza całkowicie innych porad i informacji. Jacek Bonecki opowiedział nam o życiu fotografa-podróżnika i sposobie realizacji swojej pasji. Z Pawłem Tkaczykiem porozmawialiśmy o budowaniu marek, brandingu emocjonalnym i grywalizacji. Spotkaliśmy się również z prekursorem marketingu w PRL, Kazimierzem Pazganem, założycielem firmy Konspol. Andrzej Blikle opowiedział nam o tym, jak został przedsiębiorcą. O druku 3D oraz kierunku, w jakim podąża, opowiedział nam Konrad Sierzputowski, laureat nagrody „Polacy z werwą” w kategorii Innowacje w Biznesie. Paweł Deląg przedstawił nam różne drogi do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Jakie wyzwania przed wami?

Prowadzimy Business Misję non profit. Jest to coś, co sprawia nam ogromną satysfakcję.

Ponieważ oboje pracujemy na etacie, Business Misja jest naszym dodatkowym zajęciem, ogromną pasją, której poświęcamy praktycznie cały swój wolny czas. Chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby osób na całym świecie. Wiemy, że bez dużego budżetu jest to bardzo trudne. Dlatego każdego, kto ma jakiś pomysł jak wspomóc, rozwinąć Business Misję zachęcamy do kontaktu z nami (kontakt@businessmisja.pl).

Łukaszu, a co ciebie inspiruje?

Przeczytałem wiele książek na temat automotywacji. Wierzę, że to naprawdę działa. Jasne, że nie ma tam gotowych przepisów, jak zarobić pierwszy milion, ale zawsze można znaleźć jakieś wskazówki dotyczące tego, jak działać, skąd czerpać pozytywną energię. Business Misja mnie samemu pozwoliła zmotywować się do działania w trudnych chwilach, przywróciła chęć do pracy. Moim marzeniem jest przeprowadzenie wywiadu z Billem Gatesem, Robertem Lewandowskim i wieloma innymi znanymi ludźmi. Dlatego chciałbym powiedzieć czytelnikom: warto marzyć, realizować swoje pasje, a nadejdzie sukces. Oczywiście, jednym trochę łatwiej i z mniejszym wysiłkiem, innym trudniej, ale dzięki indywidualnej determinacji i działaniu jestem pewien, że nadejdzie. Uważam, że jeśli ma się coś, co się kocha robić, to należy się na tym skupić i rozwijać tę pasję. Dziś jest tak wiele możliwości – powinniśmy z nich korzystać po to, by życie nasze i naszych bliskich było takim, jakie sobie wymarzyliśmy.

Wszystkich chętnych zapraszamy do polubienia naszego kanału i oglądania wywiadów. W każdym tygodniu pojawiać się będą nowe wywiady i nowa dawka inspiracji.

YouTube: www.youtube.com/user/businessmisja/
Facebook: www.facebook.com/businessmisja
Blog: www.businessmisja.pl

Fot. Jakub Kanclerz

Business&Beauty Magazyn