ARCHIWUM Magazynu B&B - zakończył działalność w 2018

Robert Jabłoński World

Świat kolorowych trójkątów

W trakcie Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu 2015, w styczniu b.r., odbyła się aukcja dzieł sztuki, z której dochód został przekazany na cele charytatywne. Wśród obrazów znalazła się praca Roberta Jabłońskiego Worlda, która była najbardziej emocjonalnie licytowana i uzyskała najwyższą cenę.

Robert World (Robert Jabłoński) urodził się w 1982 r. w Częstochowie. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich kubistów. Dużo podróżował. Studiował malarstwo w Akademii Jana Długosza w Częstochowie oraz aktorstwo w Wyższej Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest autorem tomiku poezji pt. „Serce”.
W jego pracach widzimy głównie formę kolorowych trójkątów, za pomocą których artysta przedstawia twarze, postacie, często w erotycznych pozach. Artysta zyskał rozgłos w całym kraju po namalowaniu na skalnej ścianie kopii słynnego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, który media nazwały Matką Boską Garażową. Jego prace znajdują się w kolekcjach na całym świecie: w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Kanadzie, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Holandii, Anglii, Irlandii.

Robert World (Jabłoński), "Serafina Miss Egzotica", olej na płótnie, Warszawa 2014
Robert World (Jabłoński), „Serafina Miss Egzotica”, olej na płótnie, Warszawa 2014

 

nr11_RJablonski3
Robert World (Jabłoński), „Afganka”, olej na płótnie, 2014

Business&Beauty Magazyn