ARCHIWUM Magazynu B&B - zakończył działalność w 2018

Września – miasto spełnionych ambicji

Co przyciąga międzynarodowe gwiazdy, wielkich sportowców, turystów, inwestorów, uwagę mediów i wreszcie najpiękniejsze Polki? Września! W mijającym roku stała się kulturalnym centrum Wielkopolski.Września, 30-tysięczna miejscowość, leży na najważniejszym szlaku komunikacyjnym Europy, który rozpoczyna się we francuskiej Bretanii, a kończy w Moskwie. Niemal równa odległość, dzieląca to piękne miasto od dwóch stolic europejskich – Warszawy i Berlina, przyczynia się do powstawania tu jednego z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce. Doskonale rozbudowywana sieć komunikacyjna, łącząca miasto z największymi stolicami i metropoliami europejskimi, przyciąga z roku na rok nowych inwestorów, stających się gospodarczą wizytówką rejonu. Bogata oferta inwestycyjna sprawia, że miasto nadaje charakteru wielkopolskim przedsięwzięciom. Już dzisiaj Września staje się ważnym partnerem największych korporacji w sferze produkcji i usług, jak choćby niemieckiego Volkswagena, czy międzynarodowego konsorcjum lotniczego Airbus. Wrzesińskie firmy APP i Krispol wyznaczają światową jakość produktów. Firmy te są znane również dzięki wspieraniu polskiego sportu: drużyn siatkówki w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych, czy zmagań najsilniejszych ludzi globu (zawody Strong Man).

Września to stolica gminy i powiatu. Tu udaje się harmonijnie łączyć inwestowanie w rozwój biznesu i przemysłu z rozwojem terenów zielonych. Należy do czołówki gmin o największej liczbie boisk rekreacyjnych typu Orlik. Dzięki nim Września staje się miejscem spełnionych ambicji i pasji sportowych, a także doskonałej zabawy. Malownicze okolice miasta zapewniają udany wypoczynek i są gwarancją niezapomnianych przeżyć. Zalew Lipówka, z otaczającymi go ścieżkami pieszymi i rowerowymi, jest już od dawna ulubionym miejscem spotkań i relaksu dla mieszkańców oraz powracających tu regularnie turystów.

Atrakcje turystyczne – świadectwo wielowiekowej historii regionu – sprawiają, że Września uważana jest za wielokulturową ozdobę całej Wielkopolski. Znaczącym punktem w kalendarzu wielkopolskich wydarzeń kulturalnych są słynne już koncerty majowe, na których kilkudziesięciotysięczna publiczność podziwia artystów najwyższej światowej i krajowej klasy.

W tym roku Września została także wielkopolską stolicą piękna, ponieważ tutaj odbyły się wybory najpiękniejszych mieszkanek województwa.

Września jest jedyną miejscowością w Polsce i na świecie, której patronem są dzieci. Historyczny strajk szkolny w 1901 roku sprawił, że już wtedy miasto było na ustach wszystkich, jako prekursor dążeń niepodległościowych.

Września zapewni interesujące spędzenie czasu wszystkim poszukującym kulturalnych wrażeń i ciekawej lekcji historii. Odwiedzając to niewielkie, piękne miasto bez wątpienia zapragną Państwo wrócić tu ponownie.

Business&Beauty Magazyn