ARCHIWUM Magazynu B&B - zakończył działalność w 2018

Zacięta kartingowa walka w 300tu

W ubiegły weekend (3-4 marca br.) na torze kartingowym Grand Prix w galerii Blue City w Warszawie, odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie klubu 300tu połączone z prezentacją planów na sezon 2012.

To właśnie od niej rozpoczęło się sobotnie spotkanie. Zaprezentowani zostali między innymi wszyscy partnerzy klubu na sezon 2012 oraz kalendarz spotkań wraz ze szczegółowym opisem każdego eventu.

Potem przyszła pora na kartingowe zmagania. Uczestnicy zostali podzielenie na trzy grupy i rozpoczęły się przejazdy wolne w 8 minutowych sesjach. Jazdy członków klubu 300tu bacznie obserwowali instruktorzy – Jacek oraz Tomasz Jastrzębscy z zespołu Jastrzębski-Racing. Po pierwszych sesjach treningowych uczestnicy eventu zostali poinstruowani odnośnie techniki jazdy kartingowej.

Po godzinnych „czasówkach”, o godzinie 17.30 rozpoczął się wyścig długodystansowy. Do zmagań przystąpiło sześć trzy-osobowych zespołów. Pole position najlepszym czasem w treningach wolnych zapewnił sobie zespół nr 6.

Sam wyścig dostarczył wielu emocji, a zwycięski zespół (nr. 3) w ciągu 60 minut łącznie przejechał 142 okrążenia toru. Druga ekipa (nr.1) straciła do triumfatorów jedno okrążenie, a zespół nr 4, który dwa okrążenia przed końcem wyścigu doznał awarii gokarta, zdołał utrzymać trzecią lokatę.

Tradycyjnie na zakończenie odbyło się wręczenie medali dla pierwszych trzech zespołów, a kierowca który wykręcił najszybszy czas okrążenia w trakcie treningów wolnych, otrzymał statuetkę „kartingowca”.
Warto wspomnieć także, iż najszybszy z członków klubu wykręcił jeden z lepszych czasów miesiąca na torze Grand Prix.

Jak już przystało na spotkanie klubu 300tu odbyło się ono w bardzo przyjacielskiej atmosferze i wszyscy bez wyjątku opuszczali warszawski tor w bardzo dobrych nastrojach. Teraz rozpoczęły się już przygotowania do drugiego spotkania 300tu – tym razem na torze wyścigowym w Poznaniu, które odbędzie się 14.04.2012.

Partnerami klubu 300tu na rok 2012 zostali: Lotus, Motoricus, RaceandRally, Kimbex/Casada, HP Park Hotel, Ozoshi, Eco Wash oraz Best Performance. Patronat medialny sprawują: Magazyn Business&Beauty, forelite.pl, moto.pl, Magazyn GT, motofakty.pl, GMagazyn

 

Business&Beauty Magazyn