ARCHIWUM Magazynu B&B - zakończył działalność w 2018

Caddy Tramper. Przygodę czas zacząć

Volkswagen Caddy Tramper to idealny samochód dla osób, które uwielbiają spędzać aktywnie czas. To praktyczny samochód do zadań specjalnych posiadający wiele ciekawych rozwiązań wyposażenia wnętrza. Auto ma służyć użytkownikom podczas codziennej eksploatacji w pracy i w domu. To jednak nie wszystko. Weekendowy wypad za miasto? Majówka? Dwutygodniowy urlop? Nie ma najmniejszego problemu! Wystarczy chwila, żeby Caddy z auta użytkowego zmienił się w auto turystyczno-wypoczynkowe. Siedzenia znajdujące się w przestrzeni pasażerskiej można jednym ruchem ręki rozłożyć, by otrzymać powierzchnię do spania o wymiarach 1,1 x 2,0 m2. Ochronę przed słońcem oraz spokojny sen zapewniają podwieszane zasłony, zamykane kieszenie montowane na bocznych oknach oraz magnetyczna zasłona na tylnej szybie.

Wakacyjna przygoda

Caddy Tramper, jak i Caddy Maxi Tramper, doskonale sprawdzają się w drodze. Dają pełną niezależność i swobodę podróżowania. Mogą być wyposażone w specjalny pakiet kempingowy zawierający namiot z moskitierą o wymiarach 2,30 x 2,0 m mocowany na otwartej, tylnej klapie samochodu oraz stolik i 2 składane krzesła, które w specjalnych pokrowcach można schować w przestrzeni bagażowej. Jako opcja dostępny jest również otwierany elektrycznie szklany dach, dzięki któremu możemy praktycznie spać pod gwiazdami.

Caddy Tramper

Wszystko pod ręką

Lampki halogenowe w pokrywie bagażnika zapewniają oświetlenie i miłą atmosferę. Wszystkie fotele zostały obszyte odporną na ścieranie tapicerką „Takato”. Utrzymanie porządku jest wyjątkowo łatwe dzięki zamykanym kieszeniom oraz szufladom pod fotelami w kabinie kierowcy. Relingi dachowe umożliwiają montaż zewnętrznych akcesoriów.

Wielbiciele windsurfingu i kajakarstwa powinni być zawsze przygotowani – zarówno na wietrzną pogodę, jak i praktyczny transport niezbędnego sprzętu. Z myślą o nich Trampera można doposażyć w specjalny uchwyt na deskę surfingową oraz uchwyt zaprojektowany do przewozu kajaka o wadze do 25 kg. Miłośnicy dwóch kółek oraz sportów zimowych również znajdą odpowiednie rozwiązania umożliwiające im bezpieczny transport rowerów, nart lub deski snowboardowej.

Volkswagen Tramper produkowany jest wyłącznie w Fabryce Samochodów Użytkowych Volkswagen Poznań i zaprojektowany został przez dział zajmujący się zabudowami specjalnymi. Do seryjnej produkcji wszedł pod koniec 2005 roku. Początkowo prognozy zakładały produkcję zaledwie 300 Tramperów rocznie. Do dnia dzisiejszego z taśm produkcyjnych VW Poznań zjechało blisko 3000 Tramperów. Samochód podbił nie tylko rynek europejski – spotkać go możemy w najdalszych zakątkach świata. Nazwa Tramper oznacza bowiem: „wędrowiec”.

Caddy Tramper

 

Źródło: www.vwuzytkowe.pl, Głos VWP „Caddy Tramper. Włóczęga z SWB”

 

Artykuł sponsorowany

Business&Beauty Magazyn